Translate

utorok 8. marca 2016

Vybrané slová - S

December 2013


Niektoré deti zvládajú školu úplne bez problémov, iné sedia bez úspechu nad knihami celé hodiny.

Pociťujete niekedy bezmocnosť, vyčerpanie a zúfalstvo, keď sa bezúspešne snažíte primäť dieťa, aby sa sústredilo na úlohu?
Začala sa škola a vy denne bojujete s učením, trénovaním, cvičeniami a máte pocit, že bez úspechu?
Myslíte si, že má Vaše dieťa problém s čítaním, písaním, sústredením?
Myslíte si, že keď rozprávate o tomto probléme, tak na Vás divne pozerajú, prípadne Vám dávajú nálepku: "Príliš aktívna matka, čo za všetkým vidí problém?" 

Je nás viac, navzájom sa podporujeme, radíme si, vyžalujeme sa, posúvame si pomôcky, literatúru, kontakty na odborníkov... 

Všetky deti so špecifickými poruchami učenia sa zlepšujú s tým, ako rastú. U niektorých sa poruchy kompletne vyriešia, u iných ostanú narvalo. Stále nevieme spôsob, ako určiť, ktoré deti ju budú stále prežívať a ktoré nie.

Kto si to neprežil, ten nepochopí, že dyslexia, dysgrafia, ostatné dys-, porucha pozornosti (ADD/ADHD) NIE SÚ vymyslené diagnózy...  

Pocity a skúsenosti pár nás - vraj "Hypermatiek":
  • Táto téma je pre mňa veľmi háklivá, kedže sa týka aj môjho syna... Keď nastúpil do školy - zmenil sa mi svet :( Začali rôzne nedorozumenia-nepochopenia zo strany školy :(
  • Máte doma hyper dieťa, myslím tak,že to má aj ako diagnózu na papieri?? Chcela by som sa vás opýtať, že ako pristupovať k týmto deťom. :( Všade kde prídem, tak sú na môjho syna len sťažnosti, že nepočúva, že či má diagnostikovanú hyperaktivitu.
  • Je naozaj veľmi ťažké niekomu vysvetliť, prečo vaše dieťa nenosí dobré známky. Veľmi ťažko sa na rodičovskom združení počúva, ako to alebo ono dieťa je vynikajúce a pritom viete, že aj vaše dieťa nie je zlé, len mu to dlhšie trvá, kým isté veci pochopí a napíše. 
  • .. NEUSTÁLE vyrušuje na hodine, vykrikuje,robí zo seba opičky, hrá sa s vlasmi, nohami, oblečením, desiatou, slintá po lavici.. Keď sa so synom o tom rozprávam, povie, že on nič nerobí, že v škole poslúcha a pekne pracuje na hodinách, ale všetci okolo sa mi naňho každý každučký deň stále stažujú, už aj jeho spolužiaci mi žalujú... 
  • Maminy školopovinných detí - tiež vo vás vnútornie vrie krv, ked vidíte, ako sa iní rodičia chvália, že ich deti majú samé jednotky? Musím to niekam napísať a nechcem byť ukameňovaná..ale pre mňa je dôležitejšie, že moja od septembra nevracala a nehorúčkovala kvôli stresom zo školy.. 

Takže ďalšia pomôcka - Vybrané slová po S
Žiadne komentáre :

Zverejnenie komentára